Albatross patřící profesionálům

Novinky z Albatross

Říkáte si, jaké je hřiště na Albatrossu v týdnu, ve kterém se na něm hraje Czech masters? My jsme měli to štěstí a v rámci doprovodného PRO-AM turnaje jsme ho vyzkoušeli. 

Hřiště je na tento týden připravované celý rok a je tomu podřízena veškerá údržba přes celou sezónu. Ale stojí to za to, kdo nevyzkoušel, neuvěří.
 
Nejmenší rozdíl poznáte na fairwayích, které jsou zaseté na písečné bázi, divot se vám rozletí na mnoho malých kousků a klasický ,,řízek’’ ani nelze vrátit. Po nedávných deštích jsou fairwaye měkkčí a doběh není tak veliký, to dělá toto dlouhé hřiště ještě delším.
 
 
Ikdyž jsou fairwaye mokřejší, určitě je nechcete minout. Roughy jsou velmi husté a šťavnaté, především kolem greenu, kde už se nedá hovořit o chipu, ale častěji o flopu nebo plné ráně skrz nacucaný rough. Pokud se vám povede zamířit ještě více mimo hrací plochu, čeká na vás půlmetrový heavy rough, ze kterého se amatér může pouze vyklepnout na fairway, pokud míč vůbec najde.
 
 
Nejrazantnější rozdíl poznáte na greench, které jsou naleštěné na rychlost přes 10,5 stopy na stimpmetru, což je pro představu jako rychlý domácí koberec. Greeny skvěle drží a spinnované rány dělají přesně to, co byste čekali. 
 
Nejdelší hřiště v České republice, měřící přes 6800 metrů, je pro profíky obrovskou výzvou, navíc nemohou používat elektronické měřiče, ale pouze klasické, papírové birdie karty. Je to pro ně denní chléb a spolu se zkušenými caddy jsou schopni spočítat vzdálenost přesně na metr, jak vypadá taková birdie karta se můžete podívat na následujících obrázcích.
 
 
Na Albatrossu nově zrekonstruovali cvičné plochy a tak jsou pro hráče připraveny 3 chipping/pitching greeny, ohromný putting green a 300m dlouhý driving range, ale nečekjete na něm klasické drivingové míče, hráči trénují míči Callaway Chrome Soft X a Titleist ProV1/ProV1x.
 
 
Ve startovním poli je 12 českých hráčů, pokud je chcete podpořit, neváhejte, vstup je pro všechny hráče golfu zdarma, stačí u vstupu předložit členskou kartičku ČGF.

 

Novinky

I letos si ve Mstěticích připravili prázdninovou nabídku zvýhodněných her a dalších akcí. Malou ochutnávkou je například Sunset fee za 790,-Kč, dítě za 1,-Kč při doprovodu držitele Prague Golf Card, sleva 30% pro hosta člena GCM a nebo koš míčků na driving...
Vydáno: 29.06.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Mstětice
Hřiště s dlouhou tradicí, která na každého golfistu zapůsobí jak ve virtuálním světě neboli v podobě webových stránek klubu, tak při vstupu do klubovny a následně i na hřiště.  Každého golfistu i negolfistu zde přivítá velmi příjemné prostředí s...
Vydáno: 29.06.2020 Lokalita: Vysočina Golfové hřiště: Svratka
Golfové hřiště Dobrouč se rozkládá nedaleko Ústí nad Orlicí v Orlických horách a je precizně zasazeno do malebné krajiny. Rodinný projekt dospěl k závěru a stojí před námi krásné 18 jamkové hřiště z pera Jakuba Červenky, se kterým jsme, nejen o Dobrouči,...
Vydáno: 27.06.2020 Lokalita: Pardubický kraj Golfové hřiště: Dolní Dobrouč
Golf Academy Mstětice pořádá o letních prázdninách PŘÍMĚSTKÉ TÁBORY pro děti. Více informací na academy@golfmstetice.cz
Vydáno: 21.06.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Mstětice
Tak jako bájný Fénix i hřiště na Štiříně doslova vstalo z popela a kvalita místních greenu, odpališť a fairwayí je na takové úrovni, na které za dlouhé roky, co jsem zde členem, snad nikdy nebylo. Bože! Konečně kompletně vymizely ty zelené rohože...
Vydáno: 18.06.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Štiřín
Poté co byla v roce 2017 zavřena Nová Amerika se všichni báli, které hřiště bude další na řadě, po třech letech je to tu, končí devítijamkové hřiště Klášter Teplá v Karlovarském kraji. Tuto smutnou zprávu se můžete dočíst na webových stránkách hřiště,...
Vydáno: 26.05.2020 Lokalita: Karlovarský kraj Golfové hřiště: Teplá
Od úterý 28.4. rozšiřujeme naše HAPPY HOURS o "Úterní partičku".   K již zavedenému Twillight fee, kdy každý den po 16 hodině můžete hrát se slevou 50%, nabízíme každé úterý hru na 18 jamek za 490 kč.      
Vydáno: 29.04.2020 Lokalita: Liberecký kraj Golfové hřiště: Malevil
Vážení členové Ringhoffer Golf Clubu, rád bych Vás informoval o termínu otevření golfového hřiště ve Štiříně.   Počasí se ze zimy přehouplo ze dne na den do léta, a tak je čas Vám sdělit jaká je situaci na hřišti. Jak jistě všichni víte vichřice...
Vydáno: 10.04.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Štiřín

Stránky

Stránky

Vydáno: 14.Srp.2019 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Albatross Autor: Jan Košťál