User Bar First

This is a debugging block

Header First

This is a debugging block

13

Obsah

This is a debugging block

Detail golfového hřiště Golf Beroun

 

Ze strany hřiště nebyly bohužel poskytnuty žádné podklady. Většina materiálů je tedy převzata z webových stránek hřiště.

Zde si najdete cestu do golfového areálu v Berouně ať pojedete odkudkoliv. Pokud kliknete levým tlačítkem na písmeno v mapě, můžete si zadat trasu.

Beroun Golf Resort

Adresa: Na Veselé, Beroun, 266 01

Recepce: +420 313 101 090, +420 606 506 326

E-mail: recepce@golfberoun.cz

Web: http://www.golfberoun.cz/

Golf Beroun - QR kód

Ke stažení:
PřílohaVelikost
PDF icon Score card241.15 KB
PDF icon EGA HCP588.08 KB
PDF icon Info brožura1.4 MB

BEROUN

SOUKROMÉ HŘIŠTĚ

Paráda. V České republice vyrostl další zelený skvost. Beroun - osmnáctijamkové golfové hřiště na kraji stejnojmenného města. Soukromý areál je otevřen veřejnosti buď v doprovodu člena klubu nebo v rámci akcí, kdy je zveřejněna možnost volného vstupu i pro nečleny. 

Kde hřiště leží?

Beroun Golf Resort se nachází v prostorách bývalého vojenského pásma u Berouna. Z Prahy sem dojedete za pár minut po dálnici D5 exit 14 směr Beroun, stejně tak v opačném směru z Plzně. Před druhým železničním přejezdem se dejte vpravo a při další příležitosti opět zase vpravo (ulice Jiráskova). Na ní už navazuje ulice Na Veselou, po které dojedete na obrovské parkoviště a ke klubovně.

Kdy vzniklo?

Golfové hřiště vybudovala společnost Tifannys. Investor, jihokorejská ocelářská společnost Kos Wire, už vlastní několik dalších golfových areálů. Firma je staví po celém světě.

Berounské hřiště je dílem kanadského architekta Lese Furbera, který je podepsaný i pod hřištěm na Karlštejně. Je to znát…

Co vás tady čeká?

Areál leží ve svahu nad řekou Berounkou a skýtá parádní výhledy na Beroun a Brdské hřebeny. Jsou zde velká umělá jezera, sedmdesát pískových překážek. Zajímavý je také velký dvojgreen, na nějž hrajete ze sedmičky a desítky.

Na hřišti si určitě pořádně zasportujete. Ano. Je poměrně fyzicky náročné, protože neustále šlapete do kopce, či z kopce. Ale vždyť to je na něm krásné. Není to žádná nudná placka. Dejte si pozor na umístění svých úderů. Některé fairwaye jsou jako nudle. Mohli byste se dostat často do problémů.

Nejhezčí jamky?

Hned úvod zaútočí na vaši psychiku. Z týčka jedničky (par 4, 350 metrů ze žlutých) totiž musíte hrát přes velký rybník. Na greenu dvojky a na odpališti trojky, jedněch z nejvyšších míst areálu, vás už okouzlí rozhledy do krajiny. Pěkně se pokocháte. Ale zpátky ke hře. Na šesté jamce hrajete těžkou ránu (par 3, 145 m ze žlutých) opět přes jezero. Stejně tak hned první švih na následujícím pětiparu. Při něm na vás budou upřeny pohledy návštěvníků jen z pár metrů vzdálené klubovny. Výzvou je i devítka. Dogleg (par 4, ze žlutých 310 metrů), který lemuje další z velkých jezer. Dá se tady hrát přes vodu přímo na green. Krásná je jamka číslo 11. Třípar padá do hlubokého údolí. Z něj už začíná vysokohorská štreka. Dvanáctka a třináctka se táhnou do strmého kopce. Lanovku by tu někteří hráči jistě přivítali. Téměř celá šestnáctá jamka vede vedle kolem nových rezidencí (23 řadových rodinných domů a 27 apartmánů). Třešničkou na chutném dortu je pak poslední osmnáctá jamka (par 5, 450 metrů). Na týčku se vám zatají dech při pohledu do údolí. Můžete zde hrát buď konzervativně, nebo napálit druhou ránu na green. Ten však střeží jedno z jezírek.

Ostatní vyžití?

Klubovna skýtá dvě restaurace, dvě obrovské šatny, wellness oázu, ve které jsou vířivky, sauna, vnější bazén o velikosti 16 x 8 metrů, fitness centrum, solárium, masáže a kongresové centrum.

Když je zima, dá se hrát pěkně v teplíčku na golfovém simulátoru. Klub také nabízí ubytování v devíti dvoulůžkových pokojích. „Klademe si ty nejvyšší ambice. Chceme poskytovat tu nejlepší kvalitu v celoevropském měřítku, kde budou pořádány i turnaje vyšší kategorie,“

Beroun Golf Resort

Adresa: Na Veselé, 266 01 Beroun

GPS: 49°58'29.26"N 14°6'15.1"E

Otevřeno: 23. 5. 2009

Počet jamek: 18, PAR 72

Délka hřiště: bílá 6125 metrů, žlutá 5620 metrů, modrá 5200 metrů, červená 4690 metrů

Ceny green fee: Green Fee 18 jamek od pondělí do neděle včetně svátků 2.000 Kč (výhradně do 11:00 v pracovní den na voucher člena klubu BER GC, nebo rezervaci provedenou členem klubu BER GC, od 11:00 nebo o víkendu, pouze v doprovodu člena klubu, host člena klubu BER GC má nárok na 50% slevu).

Recepce: +420 606 506 326, web: www.golfberoun.cz, e-mail: info@golfberoun.cz.

 

Další služby driving range, golfové kurzy, klubové prostory, outdoor putting green, pro shop, půjčovna golfových holí, půjčovna motorových vozíků, půjčovna ručních vozíků, sprcha, šatna, sauna, ubytování…

Jamka číslo 13

Birdie karta: 
Odpaliště
321
294
266
244

PAR 4 HCP 16

Pravý dogleg do kopce. Nedporučuji si cestu nikudy zkracovat. Nejlepší je hrát po fairway na roh vlevo od bunkerů a poté kratší železo na green. Hrajte o hůl víc kvůli převýšení.

Seznam jamek:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

Postscript First

This is a debugging block

Postscript Second

This is a debugging block

Postscript Third

This is a debugging block

Postscript Fourth

This is a debugging block