Kácovský Panorama Golf Resort se stal stavbou roku

Novinky z Kácov

Panorama Golf Resort - Kácov se stal stavbou roku Středočeského kraje 2017. 

 

Unikátní golfový projekt v blízkosti řeky Sázavy z architektonických návrhu firem Golfer s. r. o., AED project, a. s., Ranný architects s. r. o. získal prestižní ocenění Stavba roku v konkurenci dalších 12 staveb ve Středočeském kraji, mimo jiné v konkurenci staveb jako je D1. Na projekt bylo využito 123ha pozemků v okolí vesnice Kácov a Zliv. Dříve zemědělské plochy se proměnily ve špičkový resort disponující 27 jamkami, architektonicky skvostnou klubovnou s restaurací a hotelem, tréninkovým zázemím pro hráče všech výkonností. 

Za zmínku stojí závlahový systém celého areálu. Závlahový systém je rozdělen do čtyř samostatně ovladatelných celků, které obsahují indikátory vlhkosti půdy. Podle vlhkosti půdy se zapíná/vypíná celý systém zavlažování. Sám se vyplne při větším úhrnu srážek než 7mm/m2, díky tomu šetří až 37% závlahové vody ve srovnání s běžnými závlahovými systémy. 

Velká plocha areálu byla na doporučení orgánu ochrany životního prostředí osázena vzrostlou zelení, celkem vysazeno 3000 vzrostlých stromů. Největší rozdíl vznikl zatravněním orných polí. Velmi unikátní design hřiště umožnuje výhledy do okolí z každé jamky.

Vydáno: 29.Říj.2017 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Kácov Autor: Jan Košťál