V Ml. Boleslavi loni pozměnili pár jamek. Moc se o tom ale neví...

Novinky z Mladá Boleslav

Kdo nehrajete "Bolku" pravidelně, ale třeba jen jedenkrát za rok, můžete být zaskočeni několika změnami, které zjistíte, až když se Vás bezprostředně začnou týkat.

Dodnes totiž nejsou, bohužel, zaznamenány na pláncích jamek u odpališť ani na birdie kartě. My jsme se je pokusili provizorně vyznačit do našich mapek na webu, hřiště momentálně nové mapky tvoří, snad je brzy dostaneme.

Jamka č. 3

První takovou výraznější změnou je jezírko za greenem jamky č.3. Je to 5par, třetí ránu hrají mnozí hráči dlouhým železem, hybridem či dřevem - tedy s rizikem přepálení greenu. Dříve zde takové míče končily za hranicí hřiště - dnes asi lepší varianta - skončíte ve vodě a dropujete podle pravidel golfu.

Jamka č. 12

Tato změna je poměrně významná při pozici navrtání jamky u přední hrany greenu. Nejste-li si jisti back spinem a chcete zahrát konzervativněji s malým doběhem tak, že zahrajete před hranici greenu, abyste dojeli k jamce, tak jste v pasti - bunker, který není na plánku jamky u odpaliště bohužel vyznačen a není z odpaliště vidět, se prozradí až v momentě, když zjistíte, že Vám po dopadu míček neskočil. Ani nemohl - je tudíž zvrtán v písku a místo očekávaného paru zřejmě připíšete doubleboggey. Tady je tedy lepší spíše delší rána, která když už přeběhne green, tak bez větších následků.

Jamka č. 18

Tato změna je už více publikována v mediích (alespoň u nás už byla avizována v loňském roce). Bohužel stále ještě není zanesena do plánku u odpaliště, naštěstí pozornějším hráčům neunikne podezřelý odlesk vodní hladiny i z před greenu, takže pochopí (zvláště longhiteři), že driverem na green tady tedy raději rozhodně ne!

Vydáno: 27.Črv.2014 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Mladá Boleslav Autor: golfcourses-cz