Říkáte si, jaké je hřiště na Albatrossu v týdnu, ve kterém se na něm hraje Czech masters? My jsme měli to štěstí a v rámci doprovodného PRO-AM turnaje jsme ho vyzkoušeli.
Hřiště je na tento týden připravované celý rok a je tomu podřízena veškerá údržba přes celou sezónu. Ale stojí to za to, kdo nevyzkoušel, neuvěří.
Nejmenší rozdíl poznáte na fairwayích, které jsou zaseté na písečné bázi, divot se vám rozletí na mnoho malých kousků a klasický ,,řízek’’ ani nelze vrátit. Po nedávných deštích jsou fairwaye měkkčí a doběh není tak veliký, to dělá toto dlouhé hřiště ještě delším.
Ikdyž jsou fairwaye mokřejší, určitě je nechcete minout. Roughy jsou velmi husté a šťavnaté, především kolem greenu, kde už se nedá hovořit o chipu, ale častěji o flopu nebo plné ráně skrz nacucaný rough. Pokud se vám povede zamířit ještě více mimo hrací plochu, čeká na vás půlmetrový heavy rough, ze kterého se amatér může pouze vyklepnout na fairway, pokud míč vůbec najde.
Nejrazantnější rozdíl poznáte na greench, které jsou naleštěné na rychlost přes 10,5 stopy na stimpmetru, což je pro představu jako rychlý domácí koberec. Greeny skvěle drží a spinnované rány dělají přesně to, co byste čekali.
Nejdelší hřiště v České republice, měřící přes 6800 metrů, je pro profíky obrovskou výzvou, navíc nemohou používat elektronické měřiče, ale pouze klasické, papírové birdie karty. Je to pro ně denní chléb a spolu se zkušenými caddy jsou schopni spočítat vzdálenost přesně na metr, jak vypadá taková birdie karta se můžete podívat na následujících obrázcích.
Na Albatrossu nově zrekonstruovali cvičné plochy a tak jsou pro hráče připraveny 3 chipping/pitching greeny, ohromný putting green a 300m dlouhý driving range, ale nečekjete na něm klasické drivingové míče, hráči trénují míči Callaway Chrome Soft X a Titleist ProV1/ProV1x.
Ve startovním poli je 12 českých hráčů, pokud je chcete podpořit, neváhejte, vstup je pro všechny hráče golfu zdarma, stačí u vstupu předložit členskou kartičku ČGF.