Haugschlag ovládnul Matuš

Novinky z Haugschlag

Na druhý den předposledního turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour v Haugschlagu se k radosti všech hráčů změnilo počasí z chladného na slunečné a hned se to projevilo na vyšším počtu výsledků pod 70 ran. Tuto hranici pokořili tři golfisté a všichni tři se umístili na „medailových“ pozicích. Xanadu Pro-Am 2012 na haugschlagském hřišti Haugschlag vyhrál Stanislav Matuš, který dokonal svůj skvělý golfový týden plný úspěchů.

Stanislav Matuš od úterý do pátku startoval na prvním turnaji kvalifikace European Tour a v Ebreichsdorfu se mu podařilo postoupit do další kvalifikační fáze, která je na programu v listopadu ve Španělsku. Okamžitě po dohrání se přesunul do Haugschlagu na rakousko-české pomezí, kde si v Haugschlagu zajistil na letošní Pilsner Urquell Czech PGA Tour třetí prvenství a celkově v kariéře páté. Loni zvítězil na Tálích a v Karlových Varech, letos přidal tituly na Kunětické Hoře, v Sokolově a dnes v Haugschlagu.

 

Do turnaje Xanadu Pro-Am 2012 vstoupil úvodním kolem za 70 ran a dělil druhou příčku s Robertem Schovánkem se ztrátou jednoho úderu na vedoucího Martina Příhodu. Dnes startoval v předposledním flightu a soustředěnou hrou se prokousal k čisté score kartě a třem birdie. Neděli uzavřel s výsledkem 69 ran a v součtu obou kol se dostal na -5. Pak už jen čekal, jestli se před něho prosadí někdo z dvojice Schovánek – Příhoda. Oba ale na svůj včerejší výkon nenavázali a Matuš s náskokem tří úderů zvítězil.

Druhou pozici obsadil v Haugschlagu Petr Nič, který si došel pro nejlepší výsledek sezóny. Sobotních 73 ran doplnil o dnešních 69. Nič začal skvěle se dvěma birdie, kterých dohromady nasbíral šest. Nebýt jednoho double bogey a bogey, mohl zaútočit i na Matušovu nejvyšší příčku. O třetí místo se podělili Lukáš Tintěra, jehož do Top 3 vyneslo dnešních 69 ran, a Jack Eckardt.

 

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2012
XANADU PRO-AM 2012
KONEČNÉ VÝSLEDKY

1             Stanislav MATUŠ                             -5            (70+69)

2             Petr NIČ                                              -2            (73+69)

3             Lukáš TINTĚRA                                 -1            (74+69)
Jack ECKARDT                                   -1            (71+72)

 

Poslední turnaj letošní série Czech PGA Tour se bude konat 4. – 7. 10. 2012  na Kaskádě a ponese název, Kaskáda Grand Finále Czech PGA Tour 2012

Vydáno: 17.Zář.2012 Lokalita: Rakousko / Austria Golfové hřiště: Haugschlag Autor: golfcourses-cz