Tisková konference a Prague City Golf Invitational 2014

Novinky z Zbraslav

15.10.2014 proběhl v našem resortu turnaj partnerů, novinářů a promotérů a zároveň tisková konference Prague City Golf.

15.10.2014 uspořádal Prague City Golf golfový turnaj pro partnery, novináře i promotéry a současně se v tento den konala i tisková konference Prague City Golf. Golfový turnaj se hrál ve formátu texas scramble čtveřic. Nakonec v souboji 13ti týmů zvítězil těsně tým ve složení Petr Štrougal, Andrej Halada a Patricia Schmitt-Lisá s netto součtem 57 ran, druhé místo obsadila čtveřice Jana Zubalová, Simona Vlastníková, Jakub Mejzlík a Rolf Zweep s 58 ranami po odečtu a na třetím místě skončil tým ve složení Rostislav Hamerník, Michal Vlček, Alois Žatkuliak a Jiří Žemlička. Gratulujeme všem! V tento den se rovněž konala tisková konference Prague City Golf v klubových prostorách resortu a to za účasti jednatele Prague City Golf s.r.o. - Michala Vlčka, generálního manažera Prague City Golf - Dominika Maršíka, HeadPro Prague City Golf - Petra Štrougala a ředitele Slavíček golf Academy - Tomáše Slavíčka. Přibližně 20 zúčastněných novinářů se dozvědělo o plánech nového majitele.

Všem děkujeme za účast a těšíme se na viděnou v resortu Prague City Golf.

Tým Prague City Golf.

Tisková zpráva:

Prague City Golf resort

Prague City Golf - 18jamkové hřiště v klidné jihozápadní části hlavního města Prahy s výbornou dopravní dostupností.

Linksová hřiště ve Skotsku a Irsku byla inspirací pro design zbraslavského hřiště, na němž se podílel i německý golfový profesionál s českými kořeny Alex Čejka a zkušený britský architekt Jeremy Ford, který pracoval na výstavbě mnoha golfových hřišť v Evropě i USA. Alexovy a Jeremyho představy přenesl do reality ick McShane – shaper přezdívaný „Leonardo da Vinci s bagrem“.

Specialitou hřiště jsou „spill offs“, uměle vytvořené terénní vlny, plochy s červenými písky „sandy wastes“ i klasické linksové „pot bunkers“. Skvostem Prague City Golf resortu je unikátní 18jamkový puttovací green „Himaláje“, inspirovaný slavným „Ladies Putting course of St. Andrews“. Golfový himálajský okruh sestává z jamek pojmenovaných podle slavných Himalájských vrcholů. Ideální místo pro firemní, teambuildingové i rodinné akce. Himaláje může zdolávat opravdu každý a to i bez golfového handicapu.

Díky citlivé rekonstrukci 200 let starého statku vznikl ojedinělý prostor pro klubové zázemí a moderní restauraci, jejíž součástí je i venkovní terasa s výhledem na green jamky č. 18.

Engelmann

V letošním roce se hřiště Prague City Golf na Zbraslavi vrátilo svou kvalitou trávníků mezi špičku v regionu. Podařilo se dokončit úpravy a dosevy všech míst na hřišti. Zároveň byly letos intenzivně vysekávány ostrůvky trav, hrany sandy wastů, a hlavně roughy. Snahou údržby je hlavně větší radost ze hry, a její plynulost. Od minulého léta byla veškerá údržba a péče o travnaté plochy na hřišti svěřena německé společnosti Engelmann Golfplatzpflege GmbH, která svou profesionalitou a nastaveným standardem zajistila výbornou kvalitu herních ploch po celou sezónu.

S odstupem času se toto rozhodnutí vedení resortu ukázalo jako zásadní. Nastavený greenkeeperský servis na hřišti a kvalita hracích ploch se zásadně zvýšila a stala se standardem. Společnost Engelmann Golfplatzpflege udržuje mnoho dalších hřišť v ČR i jinde v Evropě, např. Kaskádu, Dýšinu nebo Čeladnou.

K zajištění vysoké kvality herních ploch hlavní greenkeeper Kamil Pečenka dodává: „ Naší snahou bylo zlepšení hustoty trávníků jejich pravidelným doséváním a hnojením, které povede k dosažení větší čistoty vysokých roughů, které by měly být víc okrasné, plné vlnících se klasů, podobně jako na hřištích ve Skotsku a Anglii, což byl záměr architekta hřiště.“ Následující zásahy na hřišti budou směřovat k dalšímu zlepšení kvality hry, průchodnosti hřiště a služeb našeho resortu.

Prague City Golf Club

Prague City Golf Club se vyprofiloval jako vlajková loď resortu PCG, je členem České golfové federace a jeho prostřednictvím se na hřišti pořádají veškeré soutěžní turnaje. PCGC je držitelem statusu Tréninkového centra mládeže ČGF. Členská základna PCGC výrazně zásobuje reprezentačního kouče ČR svými nadějnými juniory. Pyšní se vynikajícími sportovními výsledky v mládežnických kategorií, které jsou převážně zásluhou profesionální práce Slavíček golf Academy. Letos zaznamenal klub historický úspěch v podobě zlaté medaile z jedné z nejsledovanějších a nejprestižnější soutěží České golfové federace, které je Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let - Memoriál Hanuše Goldscheidera.

PCGC sdružuje významné osobnosti sportovního a společenského života. Regionální tréninkové centrum České golfové federace regionu Čechy. V roce 2014 spustila ČGF pilotní projekt zařazený do tréninkového systému ČGF, který má zajistit vybraným hráčům v regionu Čechy a Morava nadstandardní tréninkové podmínky. Hřiště Prague City Golf vyhovělo náročným požadavkům sportovního svazu a nabídlo své hřiště a tréninkové prostory nejlepším amatérským hráčům v regionu Čechy. Tak vzniklo zázemí pro Regionální tréninkové centrum ČGF regionu Čechy.

Česká golfová federace spouští dlouhodobý projekt Se školou na golf jako prostředek osvěty a propagace golfu mimo golfové prostředí. Cílem projektu není vychovat špičkové hráče, ale zábavnou a hravou formou oslovit co největší počet dětí, aby získaly povědomí o tomto sportu. Tento zásadní projekt ČGF, který má za úkol přiblížit golfový sport školou povinným dětem jede v Prague City Golf díky výborné spolupráci zbraslavského resortu a Slavíček golf academy na Zbraslavi na plný plyn. Nesporná výhoda je docházková vzdálenost dětí z nedaleké ZŠ Radotín a Gymnasia Oty Pavla.

Důvěra, kterou si resort získal u vrcholového orgánu golfu je dána i zásadními sportovními akcemi uskutečněnými na hřišti Prague City Golf v letošním roce:

  • Turnaj ze série MID tour ČGF 2014
  • PLAY-OFF ligových družstev mužů a žen; semifinále a finále 2014 Extraligy a I. Ligy
  • 17. utkání družstev mužů Východ ČR - Západ ČR; PRESIDENT GOLDSCHEIDER TROPHY

Hned z jara 2015 nás čeká další důležitá akce České golfové federace a to Media Invitational a Lady Abrahams Trophy – soutěž družstev žen SEVER versus JIH a v létě to bude Národní mistrovství ČR žáků a kadetů.

Univerzita 3. věku

golfový kurz pro seniory „Golfem k aktivnímu způsobu života seniorů“.

Golf se na univerzitách objevuje již řadu let, hlavně na těch amerických. Ale golf na univerzitě jako teoretické i praktické studium pro seniory? To je možná česká rarita, za kterou stojí garanti kurzu pan Zdeněk Vojtíšek a Tomáš Slavíček, odborné lektory zajišťuje Slavíček Golf Academy a 1. lékařská fakulta UK Praha. Podmínkou účasti v kurzu je dosažení důchodového věku, přičemž tato podmínka neplatí pro držitele průkazu ZTP a dále ukončené středoškolské vzdělání s maturitou.

Smyslem tohoto kurzu je umožnit seniorům, aby se na univerzitní úrovni seznámili s golfem jako aktivním a zdravým způsobem života a aby se později např. mohli zapojit do výchovy nejmladší golfové generace českých hráčů a hráček. Univerzita 3. věku fungující při Vysoké škole ekonomické v Praze zahájila svůj první golfový kurz pro seniory 18. srpna 2014. Jeho kapacita byla 20 zájemci okamžitě po otevření naplněna. Celkových 52 vyučovacích hodin je rozděleno na 20 hodin teorie (teorie golfu, výživa seniorů, zásady pohybového režimu, pravidla, etiketa, historie golfu aj.) a 32 hodin praxe (nácvik golfových dovedností, course management, hra na hřišti, ranní cvičení aj.) Kurz je ukončen písemným testem a praktickou zkouškou a úspěšní studenti získají Osvědčení pro hru na golfovém hřišti a certifikát Vysoké školy ekonomické v Praze o absolvování tohoto kurzu.

Prague City Golf, K Radotínu 15, 156 00 Praha 5 - Zbraslav

+420 212 240 873, -881, +420 608 495 465

recepce@PragueCityGolf.cz

FOTOGRAFIE a TEXT: PCG resort, foto PEREX: záběr z tiskové konference, zleva: HeadPro resortu Prague City Golf - Petr Štrougal, ředitel Slavíček golf Academy - Tomáš Slavíček, jednatel Prague City Golf s.r.o. - Michal Vlček a generální manažer resortu Dominik Maršík.

Novinky

Golf Club Poděbrady zahájil spolupráci s českým golfovým architektem Jakubem Červenkou (EIGCA) na postupné přestavbě tohoto významného československého golfového hřiště, které patří k nejstarším hřištím u nás. Projekt započal budováním nové jamky...
Vydáno: 02.11.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Poděbrady
Nádherný golfový resort pyšnící se třemi devítijamkovými hřišti na úpatí slovenských Tater nedaleko Popradu, přichází s koncem sezóny s jedinečnou nabídkou golfových her pro příští rok. Využijete-li limitovanou nabídku, tak zcela jistě ušetříte a golfový...
Vydáno: 02.11.2020 Lokalita: Slovensko Golfové hřiště: Black Stork
Podzimní počasí a pandemická opatření nařízená vládou, golfu příliš nepřejí. Na Malevilu tomu však na vzdory přišli s jedinečnou příležitostí, se ještě před zazimováním výbavy zamyslet, zda by některý slunný den nestálo zato, ještě procházku po greenech...
Vydáno: 02.11.2020 Lokalita: Karlovarský kraj Golfové hřiště: Malevil
V Nedeľu 4.10.2020 sme boli súčasťou posledného turnaja dlhodobej súťaže 9 turnajov v troch kategóriách HCP + 9,4 - 11,4.; HCP  11,5 - 18,4;  HCP  18,5 - 54 s obmedzením 36 - Grand Prix Black Stork 2020. Od 24.5.2020 do 4.10.2020 sa každú druhú...
Vydáno: 12.10.2020 Lokalita: Slovensko Golfové hřiště: Black Stork
Stejně jako loni jsme i letos připravili pro obyvatele jižního Plzeňska - Kokšíňáky - golfové tréninky zdarma. S podporou nám nejbližších měst Spálené Poříčí a Blovice a pod záštitou České golfové federace a projektu...
Vydáno: 29.09.2020 Lokalita: Plzeňský kraj Golfové hřiště: Hořehledy
I letos si ve Mstěticích připravili prázdninovou nabídku zvýhodněných her a dalších akcí. Malou ochutnávkou je například Sunset fee za 790,-Kč, dítě za 1,-Kč při doprovodu držitele Prague Golf Card, sleva 30% pro hosta člena GCM a nebo koš míčků na driving...
Vydáno: 29.06.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Mstětice
Hřiště s dlouhou tradicí, která na každého golfistu zapůsobí jak ve virtuálním světě neboli v podobě webových stránek klubu, tak při vstupu do klubovny a následně i na hřiště.  Každého golfistu i negolfistu zde přivítá velmi příjemné prostředí s...
Vydáno: 29.06.2020 Lokalita: Vysočina Golfové hřiště: Svratka
Golfové hřiště Dobrouč se rozkládá nedaleko Ústí nad Orlicí v Orlických horách a je precizně zasazeno do malebné krajiny. Rodinný projekt dospěl k závěru a stojí před námi krásné 18 jamkové hřiště z pera Jakuba Červenky, se kterým jsme, nejen o Dobrouči,...
Vydáno: 27.06.2020 Lokalita: Pardubický kraj Golfové hřiště: Dolní Dobrouč

Stránky

Stránky

Vydáno: 17.Říj.2014 Lokalita: Hlavní město Praha Golfové hřiště: Zbraslav Autor: golfcourses-cz