V HAUGSCHLAGU VYHRÁL LUKÁŠ TINTĚRA

Novinky z Haugschlag
  • Tintěra zaútočil na prvenství z druhého místa po 1. kole
  • první vítězství Lukáše Tintěry mezi profesionály
  • druhý Pablo Hojas ztratil na vítěze tři rány
 
Nejprestižnější golfová série ve střední Evropě Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2010 má za sebou předposlední turnaj sezóny. Dvoukolový International MOKOV Pro-Am se uskutečnil na hřišti Waldviertel v rakouském Haugschlagu. Waldviertel je starší z obou osmnáctijamkových hřišť, která jsou v Haugschlagu k dispozici, a i proto se označuje i jako Old Course. Po oba dny vládlo na česko-rakouském pomezí ideální počasí, a tak nic nebránilo tomu, aby se hrál zajímavý golf.
 Svého prvního triumfu mezi profesionály dosáhl na International MOKOV Pro-Am 2010 Lukáš Tintěra. Po úvodním kole patřila Tintěrovi druhá pozice o jedinou ránu za vedoucím Španělem Pablem Hojasem. Dnes svou ztrátu dokázal Tintěra vymazat a zásluhou 69 ran a výsledného skóre -5 si dokráčel pro prvenství. V Haugschlagu se Tintěrovi obzvlášť daří. Na přelomu července a srpna na druhé místní osmnáctce skončil při silně obsazeném turnaji Alps Tour třináctý a dnes mohl poprvé mezi profesionály naplno slavit. Tintěra si hru užíval se vším všudy a častokrát se na hřišti dobře bavil. Za pohodový přístup ke hře chválil pozdějšího vítěze už po prvním kole jeho amatérský souputník turnajem a promotér International MOKOV Pro-Am Rudolf Penn. Lukáš Tintěra doposud skončil na podnicích Pilsner Urquell Czech PGA Tour dvakrát druhý. Stalo se tak v loňské sezóně a na symbolický stříbrný stupínek vystoupil na Masters ve Mstěticích a na turnaji v Kestřanech. Letos bylo až do Haugschlagu jeho maximem 4. místo na PGAC Masters v Sokolově.
Za haugschlagské prvenství si pětadvacetiletý Tintěra vysloužil prémii 2 741 euro.
Druhou příčku v napínavém závěru uhájil po prvním kole vedoucí Pablo Hojas. Španěl nakonec až tolik nebojoval s vítězným Tintěrou, ale s třetím Ondřejem Léblem, který na něho nebezpečně dotíral. Nakonec o druhém místě pro Hojase rozhodla jediná rána. Hojas včera hrál 69 a dnes si pohoršil na 73, což dalo dohromady kvalitní výsledek -2. I španělský profesionál se ještě na Pilsner Urquell Czech PGA Tour nikdy tak vysoko neumístil.

Už zmiňovaný Ondřej Lébl neměl ke druhé příčce daleko. Hojase stíhal ze všech sil a oproti včerejšku si o jednu ránu polepšil. K sobotním 72 úderům dnes přidal 71. Jméno Ondřeje Lébla tak najdeme ve výsledkové listině se skóre -1 na třetí pozici. Lébl tím zkompletoval letošní sbírku „medailových“ umístění – na Masters v Sokolově vítězství, na Tálích druhá příčka a v Haugschlagu třetí.

 
Lídra Order of Merit Pilsner Urquell Czech PGA Tour Viktora Skalleho trápily zdravotní problémy a tentokrát své bodové konto nijak významně neobohatil. Včerejších 81 a dnešních 78 úderů stačilo jen na dělené 34. místo. Situace na předních pozicích žebříčku se tím vyrovnala, a proto můžeme na závěrečném Kaskáda Grand Finale v Brně očekávat velice dramatický souboj o krále Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2010.
 
PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2010
INTERNATIONAL MOKOV PRO-AM 2010
KONEČNÉ VÝSLEDKY

1.            Lukáš TINTĚRA                                 139 (70+69)        -5
2.            Pablo HOJAS                                     142 (69+73)        -2
3.            Ondřej LÉBL                                      143 (72+71)        -1
4.            Matthew WEBB                                  144 (72+72)        PAR
                Christoph BAUSEK                          144 (71+73)        PAR
6.            Claude GRENIER                              146 (73+73)        +2
                Josh WILLARD                                  146 (72+74)        +2
8.            Jakub STANISLAV                             148 (75+73)        +4
                Albin THALLER                                  148 (73+75)        +4

                Vít ŠIMEK                                             148 (73+75)        +4          
 
  

Poznámka: autor textu i fotografií - FREEDRIVE

 

Vydáno: 20.Zář.2010 Lokalita: Rakousko / Austria Golfové hřiště: Haugschlag Autor: golfcourses-cz